» » » » » » » HAYATIN 17 TEMEL YASASI 'NDAN ESNEKLİK YASASI


Hayatın 17 Temel Yasası'ndan Esneklik Yasası için Robert Frost, “daima bizden kabul etmemiz istenen şeyi kabul edin. Kabul edip  onu kendi yolunuza dönüştürün” dedi. Esneklik yasası, yaşanan zamana sert bir biçimde direnmek yerine, onu pragmatik bir şekilde kabullenmeyi ve kullanmayı içerir. Bu asla, hoşlanmadığımız şeye tepki göstermeden katlanmamız, haksızlığı görmezden gelmemiz veya kurban edilmemize izin vermemiz anlamına gelmez. Esneklik yasası, uyanık bir farkındalık içinde, sadece “akışa uymayı” değil, durumu benimsemeyi ve yapıcı bir şekilde kullanmayı gerektirir. Esneklik Yasasına uygun davranıp, problemleri fırsatlara dönüştürmeyi başarabiliriz.

"Tanrım bana değiştiremeyeceğim olayları kabullenmem için sabır, değiştirebileceğim sorunları değiştirebilmem için cesaret ve aradaki farkı anlayabilmem için de bilgelik ver."
About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz