» » » » » » HAYATIN 17 TEMEL YASASI ' NDAN SORUMLULUK YASASI


Sorumluluk Yasası

Yaşamınızda, kendinizi çok fazla derecede sorumlu hissettiğiniz ve aşırı yardım etme eğiliminde olduğunuz veya tam tersi içerleyerek vazgeçtiğiniz geri çekildiğiniz konuları ve anları gözünüzün önüne getirin. Bu gibi durumlar da sorumluluk yasasını ihlal çiğnemiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Bir kez sorumluluk sınırlarımızı tam olarak belirlediğimiz de , görevimiz olanın bütün sorumluluğunu üstlenip  görevimiz olmayandan da  vazgeçebiliriz ; bunu yaparak da, başkalarını desteklemekten daha çok keyif alır ve daha uyumlu bir işbirliği içeren ilişkiler oluşturabiliriz.

Sorumluluk Yasası’nı uyguladığımızda, başkalarını destekleriz, ama aynı anda da, başkalarının bize sundukları desteği de kabul edip, her ikisi arasında bir denge sağlarız. Yapmaktan dolayı kendimizi iç güdüsel olarak iyi hissedebileceğimiz şeyleri yaparız; ancak içgüdüsel olarak kendimizi iyi hissetmezsek, hislerimizi belirtir ve bir anlaşmaya varırız.About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz