» » » » » » SİZCE EĞLENCE Mİ ? HUZUR MU ?


Eğlence mi ? Huzur mu ? 

Sizler için tatil tercihlerinize olumlu yönde katkı sağlayacağını düşündüğüm bir yazı paylaşmak istedim. Çünkü doğru bir tercih sizlerin tatilden yorgun olarak değil huzurlu ve eğlenceye doymuş olarak dönmenizi sağlayacaktır.  Ve pek çok çiftimiz tatile gidelim de neresi olursa olsun gibi yanlış düşünceye kapılırlar. Bu yanlışa kapılmamanız için yazımı dikkatlice okumanızı öneriyorum. Çünkü bu makaledeki tatil tavsiyeleri uzman bir psikolog olan Abim Mehmet Ali Metin tarafından aktarıldı.
Tatildeyken ilişkilerde huzuru en yüksek düzeye çıkarmak ya da aksine, bir şekilde kaybetmek olasıdır. Seyahatteki kavgalar ya limanda farklı yola giden iki kırık kalple son bulur veya  üzerine güzel bir tatil planının daha ekleneceği çiftlerin romantik aşk hikayesini sürdüren tatlı bir barışmayla. Tatilin çiftler üzerindeki etkisi düşünüldüğünde konuyu uzmanına danışmak istedim. Uzman Psikolog Mehmet Ali Metin  tatile çiftlerin gözünden bakıp “Hangi çifte hangi tatil yeri daha uygun?” sorusuna bizler için cevapladı.

BODRUM; Eğlenmeyi sevenler için şüphesiz ve tartışmasız önerilebilecek tatil mekanı…Özellikle iç ve dış turizmin canlandığı, adeta insan selinin görüldüğü yaz aylarında eğlence ortamları, barları, discolarıyla sabaha kadar eğlencede sınır olmayan bir yerdir Bodrum…

FETHİYE-ÖLÜDENİZ; Doğa seven çiftler için eşsiz güzel değerde bir tatil yöresi…Masmavi suyu, çevreyi değişik aydınlatan güneşi, çam ormanları, rengârenk çiçekleri… Ayrıca Saklıkent’te olan kanyonu gezebilmek için çivi gibi kaynak suyunda yürümek, sıcak yaz mevsiminde ağaçlarla kaplı bu bölgede serinlemek, hatta akıntının olduğu olduğu bu buz gibi suda rafting yapmak…

BOZCAADA; Tatilde içtenlik, huzur ve sakinlik seven çiftler için bulunmaz bir yer. Güneşin batışını seyrederken zevk duyacak ve birbirinize yakınlaşarak romantizm yaşayabileceğiniz bir tatil mekanı…

BÜYÜKADA; İstanbul’da yaşıyorsanız, işin ve şehrin yoğunluğu ilişkinizde de bazı problemler yaratıyorsa, bu koşturmacaya mola verebileceğiniz ve birbirinize vakit ayırabileceğiniz bir yer. Daha adaya gelmeden önce vapurda çay keyfi ile martılara simit de atabilirsiniz. Adada ise faytonla tur atabilir, denizin tadını çıkarabilir, tarihi bir gezinti yaparak, üstüne de eşsiz bir balık ziyafeti çverebilirisiniz. Bütün bunları yaparken de birbirinize tekrar vakit ayıracağınız için daha az kavga edeceğinizi düşünüyorum.

KAŞ; Bu mistik tatil yöresi de romantik âşıklar için oldukça uygun bir mekan…Denizin mükemmel ötesi maviliği, kumun altın sarısı rengi ve Akdeniz bölgesine has begonviller adeta insanın aklını başından alacak kadar güzeldir.

ÇEŞME-ALAÇATI; Dinlenmek, eğlenmek ve  özellikle de sörf  yapılabilecek güzel bir yöre. Denizi havası ve doğası aynı zamanda hem eğlencesi hemde huzurlu mekanlarıyla ikinci baharını yaşayanlara hitap eden bir yöre…

KAPADOKYA; Otantik yapısıyla görülmeye değecek bir yer ve plaj dışında da yapılabilecek güzel bir tatil. Aynı zamanda partneriniz veya eşinizle baş başa yürüyüşler yapabilir, gün batımını seyredebilir, zeplinle göklerde uçabilir ve değişik aktivitelerde bulunabileceğiniz bir ortam olmasıyla yeni evlenen çiftlere tavsiye edilebilir. Çömlekten bebeğe alabileceğiniz el yapımı aksesuvarlarla da yeni evinizin dekorasyonunu yapabilirsiniz.

İSTANBUL; Tarih, eğlence ve alışveriş sevdalarının ortak noktasıdır. Kalabalık mekanları seviyor ve trafik yoğunluğundan bunalmıyorsanız, gecesi ayrı gündüzü ayrı güzelliklerde dolu olan İstanbul’da tatil yapmak romantik ve eğlenceyi seven çiftler için doğru bir yerdir.

Makalelerin sonuna düşüncelerinizi yorum yaparsanız sevinirim.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz