» » » » » TATİL PLANI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Tatil Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tatil planı yaparken ; nasıl bir tatil istediğinizi yani deniz, kum, güneş, macera, keşif, kültür, sanat, tarih turizmi, inanç turizmi, alış veriş, hobi, spor ve aktivite gibi değişik hobi alanları belirlenmeli ve buna göre tatil planı yapılmalıdır. (Otel, tatil köyü, otobüs turu, yurt dışı tur, yat ile mavi yolculuk gibi.). Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin görevi de bu seçimlerinizde size danışmanlık yapmak yardımcı olmaktır.


TATİL PLANI YAPARKEN DİKKAT 

Tur Operatörü Seçimi 

Tatil planı yapıyorsak tur operatörlerini tercih etmeniz, bireysel rezervasyon yapmaktan daha faydalıdır. Tur Operatörleri, otellerden hem toplu hem de uzun süreli hizmet sağladıkları için, Tur firmaları tarafından piyasaya sürülen ve ilan edilen tur paketleri bireysel alıma göre %20 – 30 daha ucuzdur. Diğer yandan rehber, otobüs ve uçak gibi ulaşım ve gezi hizmetleri ancak bir grup olduğunda verilebilir. Bu hizmetler toplu grup olarak sağlandığında daha ucuza gelir. Tur Operatörleri düşük fiyatlarının yanında, hizmetlerin kalitesi ve denetimi işlevini de yürüterek uçak şirketi, otel, restoran, otobüs şirketi ve ilgili kuruluşlar a karşı turistlerin haklarını korurlar ve adeta bir turist vekili gibi şirket olarak gerekli girişimlerde bulunup ve takibini yaparlar. Tur Operatörlerinin bayiileri olan yetkili satış acenteleri ise turistlere karşı seyahat müşavirliği hizmetleri sağlarlar. Yüzlerce seçenekten oluşan otel, tatil köyü, tur, gezi gibi turistik bir ürün yelpazesinde karar vermek ve beklentilere uygun ürünü bulmak kolay değildir. Bu seçimde kritik rol alan Seyahat Acenteleri de turist müşterilerine yardımcı olmaya çalışmalıdırlar. Bu itibarla Tur operatörünü karar verirken kaliteli, güvenli ve bu işi uzun yıllardır yapan kökleşmiş ve tecrübeli tur firmalarını seçmek menfaatimize olacaktır.

Tur Operatörlerinin Hizmetleri Karşılaştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fiyatlara ve ödeme şartlarına, ödeme şartlarının ilanda belirtilen tüm paket programlar ve turlar için geçerli olup olmadığına, tur fiyatlarının ve otel, tatil köyü gibi konaklama tesislerinin fiyatlarına ve bu fiyatların hangi hizmetleri sağladığına, ulaşım imkanlarına, tüm bölgelere ulaşım olup olmadığına, Operatör Hizmet kalitesine ve kanıtlanmış marka güvencesine olmasına özen gösterilmelidir.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz