» » » » » » APPLE ' IN SON NUMARASI ANDROIDI ' I ÇOK KIZDIRACAK !!!


Apple, Android'in peşinde!!!Samsung'la davalık olan Apple'ın mahkemeye sunduğu taleple, Google'ı çileden çıkartmaya yeter...

Samsung'un kendisine ait teknolojileri habersiz olarak kullandığı iddiasıyla birçok kez dava açan Apple, şimdi ise mahkeme heyetine Google'ı, önemli bilgileri gizlemekle suçladığını bildirdi. Apple, Google'dan Android kaynak kodunu mahkemeye bildirmesini istiyor.

Google, Apple'ın talep ettiği belgeleri bulmak için gerçek bir arama işlemi yürütmemekle suçlanmakta. Apple avukatlarından Mark Lyon, Android kaynak kodunu talep etme sebeplerini, mahkeme heyetine şu sözlerle açıkladı: "Bu bir şeffaflık problemi. Gerçek bir arama yapmadıklarından şüpheleniyoruz". İki tarafı da dinleyen mahkeme heyeti halen bir karar vermedi.

Google'ın Samsung ve Apple arasındaki kavganın ortasında kalmasının sebebi, Apple avukatlarının ifadesiyle, "söz konusu suçu oluşturan işlevlerin çoğunu tedarik ediyor olması." Davanın merkezinde yer alan Epic 4G ve Galaxy S2 modellerinde Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi kullanılmakta. Apple, Samsung'un bahse konu olan telefonlarda kullandığı teknolojilerin belirli kısımlarının kendi patentli teknolojileri olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz sene mahkeme, Samsung'un bir milyar dolar tazminat ödemesine karar vermiş fakat bu karar jüri hatası sebebiyle bozulmuştu.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz