» » » » » Gmail Süslenmeye Başladı !

Şu sıralar Google hizmetlerinde köklü değişikliğe gidildiğini gözlemliyorum. Nerdeyse her hafta Google hizmetinin çok kısa süre sonra sonlandırılacağına ile alakalı haberler okuyorum. Firmanın yeni hedefi Gmail. Ancak e-mail hizmetini kullananların panik yapmasına gerek yok. Gmail kaldırılmayacak ancak biraz "süsleniyor".


Gmail'in süslenen ara biriminde bütün mektuplar, gelen kutusunun üstünde yer alan dört sekme altında toplanacak. Primary, Social, Promotions ve Updates. Gelen mektuplar sınıflarına göre bu dört sekmeden birinin altında görünecek. Bu sayede örneğin Facebook gibi sosyal ağlardan gelen mesaj veya mektuplar, Social sekmesi altında olacak, mesaj kalabalığından oluşan kirlilik engellenecek. Kulağa gelen son duyumlar, Gmail Android uygulamasının da benzer bir ara birime kavuşacağı yönünde.

Google'ın uzun zamandır değişiklik yapılmayan Gmail ara birimine yaptığı bu düzenleme yükselen rakip e-mail hizmeti sağlayıcılarının sunduğu yeni seçeneklere cevap verme gereği duyduğunu göstermekte. Fakat geçtiğimiz günlerde düzenlenen Google I/O etkinliğinde bu konuda herhangi bir bilgi duyurulmamış olması, duyumların doğruluğu konusunda soru işaretleri oluşturmakta.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz