» » » » » » » » İNTERNET SENİN İÇİN NE İFADE EDİYOR ?

İnternetin senin için ne ifade ettiği sorusuna vereceğin cevap senin bakış açına bağlıdır. Senin için internet; para , eğlence, zaman geçirme, geçim kaynağı , iletişim gibi pek çok değişik şeyi ifade edebilir.

Ben böyle bir soru ile bir kaç yıl önce karşılaşsaydım  internetin benim için zaman geçirme olduğunu söylerdim. Ancak şu an bu soruya cevabım internet eşittir geçim kaynağı oluyor.

Bir kaç yıl da neler değiştirdi diyebilirsin aslında değişen pek bir şey yok sadece teknolojik açıdan gelişmeler oldu. İnternet hala aynı duruyor tek değişen bizlerin internetin sunduğu fırsatları görmeyişimiz. Bilgisayar başında okey oynayarak geçirilen zamanlara çok üzülüyorum ve keşke herkes bunun farkında olsa diyorum. Neler kaybettiğini anladığında, “bundan bir kaç yıl öncesinde bu fırsatların farkına varsaydım şu an kazancımın katlarını kazanıyor olacaktım” diyebilirsin.

Hepimiz pek çok şeye bakıyor ama göremiyoruz elimizin altındaki fırsatları görmezlikten geliyoruz. Günümüzde pek çok kişi gibi Google ve Facebook gibi dev firmaların nereden para kazandığını aslında kazanç kaynaklarının bizler olduğunu bilmiyoruz. Bizlerin farkında olarak veya olmayarak tıkladığımız reklamlar sayesinde dev haline geldiler. Bu olandan şikayetçi miyiz? Tabiî ki de hayır çünkü bu dev iki şirket milyonlarca insana evlerinden iş bulma olanağı sağlıyor ayrıca Google yardımıyla aradığımız her şeye anında ulaşabilmekteyiz. Bu şirketler bizden hiçbir para istemeden üstüne birde para kazanma fırsatı sağlıyorlar. Bizler için en kaliteli hizmetleri veriyorlar.

Çok geç kalmış sayılmazsın. Seninde eminim bir konuda az çok bilgin vardır. Bilgin olan bir konuyla ilgili bir blog sitesi kurabilirsin. Peki bu sana nasıl bir kazanç sağlayacak ?

Bu sayede hem zaman geçirmiş olacak , hem kendini geliştirmeye başlayacaksın. Ayrıca ilerde bu işten para kazanabileceksin. Futbol alanında erkeklerin bilgisi çoktur ve bu alanda bir blog sitesi kurabilirler. İnternet üzerinde en çok aranılan konuların başında futbol gelir ve açtığın blog da futbolla ilgili her şeyden bahsedebilirsin. Sitene eklediğin özgün içerikler kısa sürede ziyaretçi çekmeni sağlayacaktır. Ayrıca siten/blog un için biraz çaba sarf ederek forumlara ve facebook gibi alanlara siteni eklemende faydalı olacaktır.

İddaa oynayan kişiler "mackolik.com" sitesini mutlaka bilirler. Böyle bir web sitenin günlük ziyaretçi sayısının iki milyonun altına düştüğünü hiç sanmıyorum. Sen de dükkanını günde iki milyon kişinin ziyaret ettiğini düşündüğünde bunun inanılmaz bir durum olduğunu fark edeceksin. Bahsettiğim web sitesinin kazancını tahmin etmek gerçekten çok zor olacaktır. Bu web sitesi erkeklerin ilgisini çeken bir alan olduğundan bunu değerlendirerek işlerini çok iyi yapıyorlar ve emeklerinin karşılığını da fazlasıyla alıyorlar. "mackolik.com" gibi bir site çok ciddi bir ekip çalışması ve büyük çaba/emek gerektirir.


Bu site sana sadece bir örnekti . Zaten böyle bir site kurmak için ciddi bir miktarda sermaye de gerekir. Ancak para kazanmak için mackolik gibi ünlü bir site lazım değil. 30 -35 TL ile blog sitesi kurarak  veya BURADAN ücretsiz blog açarak ta para kazanabilirsin. Şunu da söyleyeyim blog/site kurdun hemen ertesi gün para kazanamazsın, belirli bir ziyaretçi sayısına ulaştığında yani zamanla para kazanmaya da başlayacaksın.
İlk zamanlarda ek iş veya hobi olarak başladığın bu macera kim bilir belki ilerleyen zamanlarda asıl mesleğin haline gelebilir.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz