Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna (YURTKUR) bağlı bütün yurtlarda, öğrencilere ücretsiz internet imkanı sağlanacağını bildirildi.

Yurtlarda Ücretsiz İnternet Hizmeti


YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, yaptığı açıklamada, yurtlardaki hizmet kalitesini yükseltebilmek için çaba gösterdiklerini dile getirdi.

Bu bağlamda son 10 senede önemli aşamalar kaydettiklerini söyleyen Albayrak, 10 sene önce kuruma bağlı öğrenci yurtlarındaki doluluk oranının yüzde 50 civarında olduğunu hatırlattı.

Öğrenci yurtlarındaki imkanları, 10 sene önce öğrenci olanların daha iyi anımsayacağını söyleyen Albayrak, şöyle konuştu:

"Şimdi durum farklı. Kredi Yurtlar Kurumunun güvenliği çok arttı. Temizlik imkanları farklı. Yurtlarımızda, 2003 yılından önce öğrencilerin kullandığı alan büyüklüğü ile şuanki şartlar arasında yüzde 100 fark bulunmakta. 2003 yılından önce bir öğrenci, 6-8 metrekare kullanabilmekteydi. Şuan öğrenciler ortak alanlarla birlikte 20 metrekare kullanıyor. Bu bir değişiklik, rahatlık ve özgürlüktür."

Öğrencilerin rahat konaklama fırsatına kavuşmasıyla eğitimin daha sağlıklı hale gelmesi ve daha iyi yetişmiş öğrenci yoğunluğunun artırılmasının sağlandığını söyleyen Albayrak, "İyi yetişmiş bir öğrenci, Türkiye'nin geleceğine daha çok ışık tutmakta. Bu nedenle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Bütün Yurtlarda Ücretsiz İnternet

Öğrenci yurtlarındaki fiziki koşulların iyileştirilmesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla harekete geçtiklerini söyleyen Albayrak, öğrencilerin internet aracılığıyla bilgiye daha basit ulaşması için yürüttükleri çalışmalarda da sonuca yaklaştıklarını bildirdi.

YURTKUR'a bağlı bütün öğrenci yurtlarında ücretsiz internet imkanı sağlanacağını belirten Albayrak;

"Sayın Başbakanımızın talimatlarından sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Bu protokol kapsamında, öğrencilerin yurtlarda internete bağlanabilmesi için çalışmalar başlatıldı. Hazırlık aşamasında çalışmalar devam ediyor. Haziran ayının sonunda her öğrencimiz, Türkiye'nin bütün yurtlarında ücretsiz internet hizmetine kavuşacak."
About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum: