» » » » » » » » » » » » Önümüzdeki Cumartesi 3 Aylar Başlıyor !!!

3 Aylar Başlıyor

Arkadaşlar malum günah deryasında yaşıyoruz. Önümüzdeki cumartesi günü 3 aylar başlıyormuş.

Ben fark ettim sizlere de haber vermek istedim. Aşağıdaki yazıyı da bir web sitesinden alıyorum. 3 Aylar ile alakalı bilgi sahibi olmuş oluruz..


Üç (3) Aylar sonu Mübarek Ramazan ayı ile biten rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, 
feyizli ve bereketli bir zaman dilimidir. Bu aylar, kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. 

Bu aylar; Dini duyguların yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır. 

Bu aylar, töve etmenin affın, manevi Recep, Şaban ve Ramazan ve kendini yenilenmenin habercisi olan Regaib, Mirac, Berat Kandili, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir. 

Sevgili Peygamberimizi (S.A.V) bu aylarda her zamankinde daha çok ibadet eder ve şöyle dua ederlerdi: "Allah'ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned" , 1,259 ) 

Bu aylarda yapılacak dualar, tevbe istiğfarlar, kalıcı iyilik ve hayırlar, sevinç kederlerin gönülden paylaşılması rabbimizin Katında fazlasıyla bulacaktır.About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz