» » » » » Sonunda Apple'ı Takip Ediyorlar !!!

Apple'ın rakip firmalara karşı haksız avantaj yaratmak için yaptığı söylenen şey, başına büyük bir iş açtı !


Apple rakip firmalara haksız avantaj yaratmak için, servis sağlayıcıları resmiyet dışı yollar kullanarak "ikna etmeye" çalıştığı yönündeki iddialar uzun zamandır gündemde. Financial Times, Avrupa Komisyonu'nun bu iddiaların doğruluğunu araştırmak için Apple ' ı takip etmeye başladığını duyurdu.


Bilinen Avrupalı servis sağlayıcılara bir anket gönderen Avrupa Komisyonu Apple'ın, sipariş edilmesi gereken minimum telefon adeti gibi şartlar dikte edip etmediğini soruyor. On sayfadan oluşan ankette ayrıca, Apple'ın iPhone 5'in 4G ağlarıyla uyumluluğu konusunda yaptırımlar uygulayıp uygulamadığı, ürünlerde belirli teknik özellikleri belirli ülkelerde kullanılamayacak duruma getirip getirmediği araştırılıyor. Bu tarz düzenlemelerin, anti-tekel yasalarını çiğnediği belirtiliyor.


Avrupalı servis sağlayıcıların Avrupa Komisyonu'na gizlice Apple'dan şikayetçi oldukları, firmanın yaptırımlarından rahatsız oldukları ve Apple ile yaptıkları sözleşmeleri gösterdikleri biliniyor. New York Times gazetesinde yer alan iddialara cevap veren bir Avrupa Komisyonu sözcüsü, rekabeti önleyici davranışları görmezden gelmeyeceklerini fakat Samsung ve Android'in gücünün, sektörde sağlıklı bir rekabet yürütülmekte olduğunun ispatı olduğunu belirtmiştir.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz