» » » » » » » » » » WWDC 2013 ' TE BEKLENENLER


Apple'ın senelik geliştirici konferansında bizi hangi yeni cihaz ve sürprizler bekliyor ?

Apple'ın geliştirici konferansı Worldwide Developers Conference (WWDC), 14 Haziran'da gerçekleşecek ve Apple yöneticileri, hazırladıkları yeniliklerden sözedecekler.

Geçen yılda WWDC'de en çok iOS 6 konuşulmuştu. Bunun yanı sıra Phil Schiller şirketin yeni notebook serisini de tanıtılmıştı. Biletleri dakikalar içinde biten WWDC 2013'te ise iOS 7 ile tanışma şansımız çok yüksek. Peki WWDC 2013'ten tam olarak neler beklemeli ve hangi yenilikler için WWDC'ye ümitlenmemiz gerekiyor? İşte WWDC 2013'te bizi beklediğini (ve beklemediğini) düşündüğümüz veya beklediğini tahmin ettiğimiz yenilikler.

iLife '13 ve iWork 13

Mac App Store'a girdiğinizde bu uygulamaların ne kadar ihmal edildiğini göreceksiniz. Eski iLife uygulamaları hala '11 etiketine, Pages ve Numbers uygulamaları hala '09 etiketlerine sahipler.

Bu uygulamalar, iOS'ta devamlı olarak güncellenmekte ve masaüstünde olması ghereken işlevlere sahipler. Apple'ın OS X yazılımlarına biraz daha fazla önem verdiğini görmek, gerçekten de mükemmel olurdu. WWDC 2013 bunun için beklenen bir yer olabilir.

Apple TV SDK'sı

Apple, Apple TV'yi bir hobi olarak isimlendirse de aynısı geliştiriciler için geçerli değil. Kilitli bir yapıya sahip cihazda yeni uygulamalar, Apple'ın eline bakmakta. Apple TV'nin yetenekli geliştiricilerin önüne sunulması, cihaz için yepyeni fırsatlar ortaya çıkarabilir.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz