» » » » » » » Android İçin Büyük Tehdit !

Android Sevenler, Bu Zamana Dek Gördükleri En Büyük Tehditten Son Anda Kurtuldu ! Şimdilik...

Bu zamana kadar tespit en tehlikeli Android virüsüne karşı hazırlıklı olun ! Kaspersy Labs tarafından tespit edilen "Obad" isimli truva atı, Android işletim sisteminin şimdiye kadar gördüğü en tehlikeli virüs olarak adlandırılıyor. Karmaşık yapısı sebebiyle Windows truva atlarına benzetilen Obad virüsü, çok katmanlı şifreleme ve kod saklama gibi yollarla kendisini gizleyerek Android işletim sisteminin yeni keşfedilen güvenlik açıklarından yararlanıyor. Android kullanan cihaz üstünde neredeyse bütün kontrolü sağlayan Obad, klasik bir truva atı gibi internet üzerinden kontrolcüsü ile iletişime geçebilmesinin yanında SMS ile bile komut alabiliyor.

Sızdığı cihazda yönetici yetkilerini sahip olunca, kendisini açık uygulamalar listesinde görünmez hale getirebilen tehlikeli virüs, kullanıcının kendisini cihazdan silmesini imkansız hale getiriyor. Virüsün olduğunu tespit etmek ve kurtulmanın tek çözümü Kaspersky ve diğer antivirüs geliştiricilerinin son sürümlerini kullanmak.

Kaspersky, Android'in mimarı Google'a Obad ve kullandığı güvenlik açıklarıyla bilgi verildiğini belirttiği açıklamasında düşük yaygınlık seviyesiyle alarm seviyesine yaklaşmayan virüsün kaynağının bulunamadığını bildirdi.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. Baba senin bu makalendeki virüsten korunmanın daha farklı ve basit bir yöntemi yok mu ?

    YanıtlaSil