» » » » » » » » » App Store Play Store 'a Karşı !

Market araştırmalarındaki en son güncellemelerin gösterdiğine göre, Android kullanıcıları uygulamalar ile, İOS kullanıcılarına oranla % 20 daha az zaman harcıyorlar.

Flurry firması yöneticisi Mary Ellen Gordon, bu çelişkinin gerçek nedeninin iki eko sistemin geliştirilme tarzlarından kaynaklanıyor. Flurry, hangi yarış alanında kimin birinci olduğu, kimin hangi zayıf ve güçlü tarafları var gibi soruları cevaplamak için, dört senelik dev bir araştırma yapmış.

Gordon'un araştırmasına göre, yeni Samsung Galaxy S modellerine kadar, Android kullanıcıları ve İPhone kullanıcılarının ürünleri alma nedenleri değişken.

İPhone, Apple için hep üzerinde uygulamalar çalıştırılan küçük bir bilgisayar durumundaydı. Android ise normal bir telefona bir güncelleme gibi görünmekteydi. Gordon, "Kullanıcı zihniyetindeki temel farklılık, uygulamaların kullanılma oranlarında neden olmakta. Eğer uygulamalar için üretilmiş bir ürün alıyorsan, tabii ki pek çok zamanı uygulamaları kullanarak geçireceksin. Eğer bir telefon alıyorsan da pek çok zamanı, bu ürünü telefon gibi kullanarak geçireceksin" şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu şekilde firmaların uygulamalara yaklaşım şekillerinin değişkenliğine de söz eden Gordon, Apple'ın uygulamaları markete koymadan önce test ettiği fakat Google'ın uygulamaları doğrudan markete koyduğu ve daha sonra kullanıcılardan gelen bilgiler üzerine marketten bu uygulamaları kaldırdığını da hatırlattı.

Uygulama marketi araştırma firması Fiksu'nun yardımcı başkanı Craig Palli'ye göre ise, Flurry'nin verdiği rakamlar günceli yansıtmıyor olabilir. Palli'nin düşüncesine göre, daha detaylı bir araştırma yapılır ise, oran hemen hemen eşit olacaktır. Palli'nin verdiği bir örnekte, sadece Android için üretilmiş uygulamalara bakılarak, İOS için üretilen uygulamaların Android'e kötü çevirilerini hesap dışı bırakırsan, Android kullanıcılarının uygulama kullanma çoğalacağı belirtilmekte.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

4 yorum:

 1. Güzel bir rekabet arada olmalı gerekli zaten ki kullanıcılara daha kaliteli hizmetler sunulsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Petek Hn ; Kesinlikle size katılıyorum :)

   Sil
 2. Eeee abi senin gibi android seven birisi nasıl da böyle bir şey paylaştın.Hayretler içerisindeyim yani (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abicim her zaman reel olmaktan yanayım unuttuysan tekrar hatırlatayım. Evet Androidi çok sever ve zevkle kullanırım ama bu eksikleri olduğu gerçeğini değiştirmez ki :)

   Sil