Bu makalemde sana bloglardan ve boyundan büyük yaptıklarından bahsedeceğim. Bloglar günden güne trend olmaya başladı ve her dilden blog yazarları her konuda her çeşitte makaleler ile her yerde varlar. Anlacağın şekilde söyleyeyim, interneti kullanan herkes biraz çaba göstererek güzel işler çıkarabileceği siteler yapabiliyorlar. Değişik şekilllerde isterse ücretli isterse ücretsiz olarak bloglarını şekillendirebiliyorlar. Blog kurmak istiyorsan ücretsiz sekilde 5 dk BLOGUNU oluşturabilirsin.

Esas gelelim asıl konuma ''bloglardan para kazanmak'' konusuna bloglardan para kazanmak isteyenler için değişik yöntemler vardır.


 • Adsense Reklamlarından Kazanmak
 • Banner Reklam ile Kazanmak
 • Satış ortaklığı ile Kazanmak (Benim yaptığım ve tavsiye ettiğim en çok kazandıran yoldur).   

Satış ortaklığı en çabuk ve kolay kazanma yoludur. En sevdiğim tarafı belirli bir vakitten sonra otomatik sistem ile banka hesabına aylık 1500 -5000 TL gibi ücreti görmektir. Mutlaka reklam giderlerin içinde olarak kendimden örnek vermek istedim. Şimdi tüm yapman gerekenleri yaptın ancak bloğun kazandırmıyor neden ? En önemli nedeni bloğuna ziyaretçi çekememiş olmandır. Bunun da en büyük nedeni özgün içerik olmayışıdır. Google özgün içerik seviyor ve istiyor. Kur bloğunu yaz yazını kopyala yapıştır yapma seni ilk sayfaya koyayım diyor ancak kopyala yapıştır daha kolay basit geliyor acemi blogculara . Sonrasında kazanamadım diye yorumlar görüyorum. Şimdi bu bloğu okuyabiliyorsan özgün içerik yardımıyladır. Ben bloğuma bir lira reklam masrafı yapmadım. Google sağ olsun blogumu seviyor. Bu konunun önemini anladığını sanıyorum.

Şimdi de internetten para kazanmak için  e-ticaret sistemine katılmanız gereklidir. Ülkemizde tanınan bilinen ''x ticaret'' bu kulvarda Türkiyede lider konumdadır. XTicaretteki ürünlere ortak olup bu ürünü pazarlayıp para kazanacam diyorsan ürünün satışına ortak oluyorsun. Sonra ektiğin tohumları beklemeye başlıyorsun. Ancak bu arada blogunu güncel tutmayı ihmal etmemek lazım. Makalelerini yazmaya devam etki  Google sürekli sevsin seni. Ürünlerini satman için uğraşmana gerek yok Google seni sevdiğinden yardımcı olur. Yani Google sayesinde müşteriler seni bulurlar. Herg ün yazacak bir şeyler nereden bulurum nasıl üretirim diyeceksin. GooMass Kitinin içeriğinde videolu eğitim konusu olan ''içerik özgünleştirme'' metotunu kullanarak istediğin yazıyı yeniden yazarsın. Mutlaka şiddetle öneririm.

Sana güzel bir öneri ; Bu metotları uyguladım diye milyarlar kazandım demiyorum öyle bir sey yok zaten. Ancak bu metotları uygulayanlar belirli süre sonra belirli bir kazanca sabit gelirleri olacağı kesin. Ben bu işten yaşamımı ailemin geçimini sağlıyorum çünkü gerçekten kazanıyorum sabır ve çaba gerektiren bir meslek ancak en güzel tarafı kendi işinin patronu oluyorsun. Kendi projeni düşünüp uygulayan bir yönetici olarak hissediyorsun  kendini. Şunu da söyleyeyim yan gelip yatarak değil normal bir işte çalışır gibi sabah 9 aksam 4 çalışıyorum. Aklımla para kazanıyorum orası da başka tabiki . Bu bloğumdan başka 10-12 tane daha bloğum var. Ortalama aylık bir blogdan 350 ile 500 tl arası kazanıyorum. Sen hesapla artık ne kadar olduğunu işte. Sende ne kadar çok çaba verirsen internetten para kazanma vaktini o kadar kısaltmış olursun.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

 1. Konuyu çok güzel ifade etmişsiniz. Emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Sizede başarılar dilerim...

   Sil