» » » » Samsung İnternet 'i Ele Geçirdi !!!

Samsung Bu Zamana Kadar Apple 'ın Lider Olduğu Bir Alanın Daha Resmen Sahibi Oldu

StatCounter Firmasının rakamlarına göre Samsung artık internet trafiğinin en büyük bölümünü temsil ediyor.

Firmanın raporuna göre Samsung 'lu cihazların internet kullanımı yüzde 25.47'ye çıkarak Apple cihazlarını (yüzde 25.09) geride bıraktı. BlackBerry ise 12 ay içinde yüzde 5.0'dan yüzde 3.62'ye geriye düştü. Samsung 'un bütün trafiğinin yüzde 20.45'ini İngiltere'den, yüzde 18.3'ünün ise ABD'den gelmesi dikkat çekiciydi.

StatCounter'ın mobil web tarayıcısı istatistikleri de benzeyen sonuçları içeriyor. Android'in web tarayıcısı dünya çapında ilk sırada yer alırken Safari, ABD ve İngiltere'de onu geçmeyi başarıyor. Opera'nın dünya çapındaki yüzde 16.06'lık pazar payı, standart ve yarı-akıllı ceplerdeki başarısını göstermekte.

İşletim sistemlerinde ise Android bütün dünyaya hükmederken Nokia'nın yarı-akıllı cep platformu S40'ın pazar payı artış gösterdi.

PC dünyasında ise rapora göre internet trafiğinin en önemli kaynağı Windows 7 iken onu  arkasından Windows XP takip ediyor.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

  1. Bence artık Apple devri artık son buldu. Samsung her alanda Apple'ı geçiyor. Pek çok örneği ile karşılaşıyorum...

    YanıtlaSil
  2. Haklısımız Kerem Bey :) Mesela Android İos kapışması :)

    YanıtlaSil