» » » » Vimeo Kapatıldı

Dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden olan Vimeo mahkemenin şok kararıyla kapatıldı. Vimeo sitesine akşam saatlerinden bu zamana kadar girmeye çalışanlar erişim sağlayamıyor.

Vimeo video paylaşım sitesi mahkemenin şok eden kararıyla kapatıldı. Vimeo ya girmeyi deneyen kullanıcıların bir kısmı ‘Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 08.01.2014 tarihli 2014/23 D. İş ve / sayılı kararı ile erişime engellenmiştir’ mesajıyla karşılaşırken, bir kısım kullanıcılar ise bu mahkeme kararını da görüntüleyemiyor yada sayfa yüklenemiyor uyarı ile karşılaştılar.

Fakat DNS ayarlarını değiştiren yada VPN gibi (Sanal Özel Ağ) yöntemleri kullanan internet kullanıcıları Vimeo sitesine girmekte herhangi bir sorun yaşamıyor.

2004 senesinde Jake Lodwick ve Zach Klein tarafından ABD’de kurulan ve internet kullanıcıların videolarını paylaşabilmelerini ve görüntüleyebilmelerini olanak sağlayan Vimeo dünyanın en çok tıklanan 100 sitesi içinde yer almaktaydı.

"Dünya Yaşlılar Günü'nde TENA'dan Huzurevlerine Muhteşem Sürpriz!" başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz...

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz