Şüphesiz Google internet dünyasının en dev şirketi. Google sadece internette boy göstermiyor ayrıca akıllı ürünler ve işletim sistemleri gibi bir çok alanda varlığıyla uluslararası kendini kanıtlamış tanınmış bir şirket. Fakat başarısını temelinde internet aleminin imkanlarını çok iyi şekilde kullanabilmesine borçlu. Yahoo Google firmasından çok daha önce faaliyet göstermeye başlamış bir şirket olmasına karşın –Yahoo 1994 yılında Google ise, 1998- arama motoru sektöründe öncü konumda olan  şirket Google’dir. Başarısının sırlarını kitap haline getiren Google, ilk olarak insanlara faydalı hizmetler sunarak para kazanmayı amaçlamayan bir firma olduğundan dolayı bunun tersinde işlem yapan ezeli rakibi Yahoo yu geride bırakmış.


Google Adwords’de Google ı dev yapan hizmetlerinden ilki. 1998 senesinin son zamanlarında kurulduğunda başarılı bir girişim olacağı hususunda şüpheler vardı. Ancaak şuan da internet dünyasında reklam denildiği an akla ilk gelen Google Adwords sistemidir. Google arama motoruna araştırmak istediğiniz kelimeleri yazdığınızda sayfanın üst sağ ve alt kısmında reklamlar ibareli bölümler Google Adwords sisteminin reklamlarıdır. Google Adwords reklam sistemini kullanmak neden gereklidir ? Tanıtımsız bir işin başarılı olamayacağı çok doğal bir durum. Artık hayatımız da internet adında tanıtım çalışmalarında avantaj yaratacak faydalı bir ortam var. Bu imkandan yararlanarak ürün veya hizmetlerinizi potansiyel hedef kitlesine ulaştırmak çok hızlı ve basit bir hal aldı. İnternet reklamcılığı denildiği an da akla ilk gelenin Google Adwords sistemi olduğunu söylemiştim. Bu sebeple Google Adwords online ticaret düşünenler kişiler ve şirketler için öğrenilmesi ve kullanılması gereken araçlar arasında ön sıralarda yer alıyor.

Google Adwords Reklamlarının Yararları 

Niş Pazar kategorisi içersinde işlenecek olan konular da hedef kitlenin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Doğru niş pazarı bulmak ve yakalamak çok önemlidir. Niş Pazar fark edildikten sonra pazara kısa sürede ürünlerimizi tanıtmanın en ideal yolu Google Adwords Reklam Sistemidir. Kısaca Google reklamları yardımıyla ürünlerinizi yada hizmetlerinizi internette arayan potansiyel (Hedef Kitleye) müşterilere direk ulaştırmış olursunuz.

Google da reklamlarınızın nerede gösterilmesi gerektiğinden başlayarak ne kadar reklam bütçesi kullanmak istediğinize kadar tüm kontrol sizin elinizde. En önemli özelliklerinden biride reklamınız gösterildiğinde ücrete tabi tutulmazsınız. Reklamlarınıza tıklama başına maliyet ile ücretlendirilir. Maliyetin de üst seviyesini sizler belirlersiniz. En güzel tarafı ise reklamlarınızın daha etkili olması için ayrıntılı raporun sizlere Google Adwords sistemi tarafından sunulmasıdır. Böylece reklam optimizasyonunu kolayca operasyonlar yapabiliyorsunuz.

Google Adwords Reklamları Kesin Başarı Sağlar Mı ?

Affiliate Marketing işi yada farklı online işler için Google Adwords sisteminin akıllıca kullanılması ilk şarttır. Google Adwords un nasıl kullanılacağına dair detaylı açıklamaları sizlerle paylaşacağım. Ancak şunu da söylemeliyim ki “reklamı verdim iş bitti” tarzında bir algı oluşmasın. Satış sayfalarınızın görsel ve güven verici tarzda olması da önemli bir durum. Reklam sadece potansiyel müşteriyi size çeker, bundan sonraki sürede kullanıcıya ne verebildiğiniz de alakalı bir durumdur.

Google Adwords Reklam Sistemini iyi analiz edip doğru ve odaklı anahtar kelimeleri kullanmak çok önemlidir. Hangi anahtar kelime grubundan daha çok ziyaret geldiğini, satışların hangi anahtar kelimelerden yada nereden geldiğini belirlemek ziyaretçilerin geldiği noktaları saptamak kısaca üzerinde biraz azim ve çaba ile çalışmak gereklidir. Disiplinli bir şekilde çalışıldığında Adwords de başarılı olan şirketler gibi sizlerde istediğinizi elde edebilirsiniz.

Google Adwords hakkında daha detaylı bilgileri GooMass inceleme blogumda bulabilirsiniz...

Hepinize bol satışlı günler diliyorum...

Bir Önceki "Her an, Her yerde, Herkese daha fazla Hürriyet!" başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz