» » » » İnternetten Para Kazanmak Çok Mu Kolay ?

İnternetten para kazanmak deyince akla farklı farklı pek çok yöntem gelir. Bu makale de bunları anlatmayacağım. Ancak bilgi sahibi olunması için Sermayesiz İnternetten Para Kazanmak başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Ülkemizde 40 milyondan fazla internet kullanıcısı bulunmakta. Bu rakam düşünüldüğünde ne büyüklükte bir pazarın karşımızda olduğunu anlamak hiç zor olmasa gerek. Hemde bu pazara ulaşmak tek bir tıkla mümkün olunca internet girişimcilerinin sayısını ve hevesini artıran bir durum söz konusu oluyor. Günümüzde akıllı telefonlar, tabletler, Wİ-Fİ teknolojisi gibi bir çok yenilik internetin kullanım oranını da haliyle çoğalttı. Bütün bu gelişmeler ticaretin de internete doğru yönlenmesine yani e-ticaretin meydana gelmesini sağladı.

Bugün e-ticaret yaparak para kazanmak isteyen insan sayısı hiç de az değil. Fakat internetin herkese sunduğu eşit fırsatlar, bilgi birikimi deneyim ve tecrübe farkından dolayı eşit olarak kullanılamamakta. İnternetten ürün satmak yada hizmet pazarlamak isteyenler arasındaki profesyonellik, bu büyük pazardan alınan pay oranlarını doğru orantıda etkiliyor. Bununla da kalmayarak internetten ürün satmak adına hiç pazarlama bilgisine sahip olmayan kişiler, basit olarak görüp düşündükleri internetten para kazanmak işinden hayal kırıklığıyla ayrılıyorlar.

İnternetten Para Kazanmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir ? 

Uzun zamandır hayatımı internetten para kazanarak sürdürüyorum. Zaten beni tanıyanlar bu durumu biliyor :) internetten para kazanmak için kendi gözlemlediğim ve uyguladığım  yöntemleri bu blogdan zaman zaman sizlerle paylaşıyorum. Ancak sıradan kişilerin yani hemen hemen herkesin yapabileceği internetten para kazanmak adına olan yöntemlerini yazıyorum. Dünyada satış ortaklığı sistemini bilmeyen yok fakat ülkemizde yeni adını duyurmaya başladı. Satış ortaklığı hakkında bilgisi olmayanlar için Affiliate Marketing nedir ?  başlıklı makalemi okuyabilirsiniz.

Satış ortaklığı hakkında bilgi sahibi olduğunuzu varsayarak konumuzun daha fazla dağılmaması için makaleme devam ediyorum.

İnternetten Para Kazanmak İçin Hangi Pazarlama Stratejisini Kullanmalıyız ?

Dürüst olmak gerekirse bu konu kitap hacminde değerlendirilmesi gereken bir konudur. Fakat internetten para kazanmak mesleğine yeni başlayanlar ve fikir sahibi olmak isteyenler için birkaç önemli husustan söz etmek istiyorum. Her zaman rakamlara odaklı pazarlama stratejisi uygulamak başarılı olmaya yeter. Bu sebeple sizlere en son Google Analitics raporlarından derlenen bilgileri aktarmak istiyorum. Google 38 bin raporu değerlendirip hangi pazarlama stratejisinin internetten para kazanmak için uygun olduğunu bize söylüyor.Tüketicinin bir ürünü satın alması için 4 aşama mevcut. Farkındalık, düşünme, eğilim ve satın alma. Satış ortakları için önemli olan aşama satın alma bölümü. Fakat satın almaya giden yolda diğer aşamalarında sağlanması gerektiği bir gerçek. Google araştırmasından alınan üstteki  resimde farkındalık-düşünme-eğilim aşamalarını tüketiciye sağlamak için kullanılan pazarlama kanallarının sosyal medya, e-mail, display çalışmalar olduğu görülmekte. Satın almayı sağlayan pazarlama kanallarının en önemlisi ise, organik sonuçlar oluyor. Yani diğer adıyla internetten ürün satmak için kullanılması gereken en önemli pazarlama stratejisinin SEO olduğunu buradan anlıyoruz.

Neden SEO ?

Google yaptığı araştırmalar da tüketicilerin farkındalık ve düşünme aşamalarının ardından ürünü 26. günde satın aldıklarını saptamış. Bu zaman zarfında kişi, farkında olduğu ürün hakkında fiyat karşılaştırmaları, bilgi aramalarını yapıyor. Bunu da yaparken kullandığı kanal tabiki internet. İşte bu aşamada hangi ürün sağlayıcısı bilgi toplamaya çalışan insana çözüm sunuyorsa, internetten para kazanmak yarışını o kazanıyor. Tüketiciye en iyi bilgiyi ulaştırmanın yolu da arama motoru sonuçlarında ilk sıralar da çıkmak. Haliyle bu da SEO çalışmalarıyla mümkün olan bir durum.

İnternetten ürün satarak internetten para kazanmak isteyenler için SEO ve SEM kullanılması gereken önemli bir pazarlama stratejisidir.

Seo ve Sem hakkında detaylıca yazdığım makalelerime buradan ulaşabilirsiniz.


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

5 yorum:

 1. İnternetten para kazanmak adina faydali bilgiler paylasmaya devam ediyorsun takdir ediyorum basarilar...

  YanıtlaSil
 2. Hasan Bey böyle güzel makaleler paylaşıyosunuz ama internetten para kazanmak makalenizde anlattığınız gibi günden bende güne kolaylaştığını düşünüyorum. önemli olan nerden başlanmalı sorusu geliyo aklımıza hemen.tabiri caizse yüzmesini bilmeyen biri olarak denizde boğulmayalım.önce küçük derelerde yüzmesini öğrenelim sonra denizde yüzmeye başlarız.size sorum şu: gerçekten internetten para kazanabilmek için illa bi eğitim seti ile başlamak olmazsa olmaz kural mı? eğitim seti olmadan da bu işi yapabilmek mümkün mü?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süleyman Bey eğitim seti olmadan da satış ortaklığı yapabilirsiniz. Ancak bu size biraz fazla zaman ve para gerektirir. Sonuçta eğitim seti yazarları deneyim ve tecrübelerini satıyorlar. Deneme yanılma yöntemi uygulamak sizin seçiminizdir. Eğitim setleri kısa yoldan yapılması gerekenleri öğretiyorlar.

   Sil
 3. Bu bilgiler yerine bir firma ilanı vermek , çalışma şartları belirtmek ve çalışma sonrası kazancı tarif etmek daha doğru olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazlı hn verdiğim bilgiler internetten para kazanmak isteyenler için bilgi sahibi olmaları adınadır. Siz çalışmak istiyorsanız bence iş ilanlarına göz gezdirin derim. Çünkü affiliate marketing mesleği normal işlerden biraz farklıdır. Ayrıca affiliate marketing de kazanılan para normal işlerde çalışarak kazanılan paradan kat kat fazladır...

   Sil