Daha önceki makalelerimde farklı internetten para kazanma yolları ile ilgili bilgiler paylaştım. Satış Ortaklığı ile internetten para kazanma hakkında yazdığım makaleye linkten ulaşabilirsiniz. Bu makalemde ise internetten para kazanma yolları arasında popülerliğini hiç kaybetmeyecek olan Google Adsense Reklamları ile internettem para kazanmak hakkında olacak.

Google Adsense Nedir ?

Google Adsense internet alemini tartışmasız lideri olan Google'ın sağladığı web masterların yani web site yayıncılarının web sitelerine Google Adsense reklamlarını yerleştirerek para kazandığı ücretsiz en büyük reklam ağıdır.

Kazançlarınız 100 $ ödeme sınırını aştığın da bir sonraki ay sonunda paranızı EFT yada Çek ile alabilirsin.

İlk önce Google Adsense ile internetten para kazanmaya başlamak için Adsense linkinden kayıt olma sayfasına gidip başvuru yapılmalıdır. Başvuru Adsense'nin ilk ve en zor kısmıdır diyebilirim çünkü Google AdSense ile internetten para kazanmak için belirli niteliklere uygun bulunma şartı aranmaktadır. Adsense başvurusundan sonra Google Adsense ekibi sitemizi Google Adsense politikalarına göre detaylı bir incelemeye tabi tutarlar. Değerlendirme aşamasından sonra başvuru sırasında belirttiğimiz e-mail adresine kabul edilip edilmediğimize dair bilgilendirme maili gönderirler.

Google Adsense Nasıl Çalışır ?

Google Adsense 'yi başka reklam şirketlerinden ayıran en büyük özelliği reklamları web sitesi içeriğine ve siteyi görüntüleyen kullanıcının ilgi alanına göre odaklı göstermesidir. mesela internetten para kazanmak ile site içinde internetten para kazanma konularına yönelik google reklamları görüntülenir. Bunlar haricinde ki reklamlar ise kullanıcıların ilgi alanı ile ilgili Adsense reklamlarıdır. Google Adsense nin bu yöntemi uygulamasının en büyük nedeni web sitesine gelen ziyaretçileri reklamlara tıklamaya teşvik etmektir. Geliştirdiği bu uygulama sayesinde Adsense kullanıcıları çok daha fazla para kazanma fırsatına sahip olabiliyorlar.

Google Adsense PPC yani Pay Per Click anlamına gelen ziyaretçilerin web sitesindeki reklamları tıklaması ile para kazanılan bir sistemdir. Google Adsense başvurusu başarılı bir şekilde sonuçlandıktan sonra, web sitesi için görüntülenecek reklam bannerları Google Adsense > Reklamlarım 'dan kodları oluşturup, Adsense reklam kodlarını sitenin uygun yerlere yerleştirdikten sonra web sitemize gelen ziyaretçilerin bu reklamlara tıklama yapmasını beklemektir.

Kaynak : Serseri Bilgiç 

Bir önceki "Lux News Blogger Teması " başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz...

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz