» » » » Yeni Başlayanlar İçin Seo Dersleri

SEO’da yeni misin ? Detaylıca bilgi sahibi olmak mı istiyorsun ? O zaman telaş ve merak etmeyin. Kişisel blogumda yeni başlayanlar için SEO Derslerine başlıyorum. Seo derslerini adım adım takip ederek sen de bir SEO uzmanlığı yolunda ilk adımı atabilirsin.


Seo Dersleri Konu İçerikleri   1. Arama Motorları Nasıl Çalışır ? 
  2. İnsanların Arama Motorları İle Etkileşimi Nedir ?
  3. Arama Motoru Pazarlaması Neden Önemlidir ?
  4. Arama Motoru Dostu Site Olmanın Temelleri Nelerdir ? 
  5. Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır ?
  6. Kullanıcıların Deneyimleri Arama Motoru Sıralamasına Nasıl Etki Eder ?
  7. Popüler Olmak ve Linkler
  8. Arama Motoru Araçları ve Hizmetler Nasıl Kullanılır ? 


Arama Motoru Optimizasyonu derslerine başlamadan önce yeni başlayanlara terimlere alışmaları açısından biraz ön bilgi vermek ilerde daha kolay çalışma imkanı sağlacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir ?

SEO web sitesini geliştirmek ve arama motorlarından gelen ziyaretçilerin (hitin) çoğlaması için yapılması gereken bir çalışmadır. Web site sayfasındaki kelimeler için farklı sitelerden bağlantı (link) almak için pek çok SEO çalışma stili bulunur. Bazen SEO kolayca, web sitesinin arama motorlarının anlaması için yapılandırılması gibi de anlatılabilir. Arama Motoru Optimizasyonu aslında sadece arama motorları ile alakalı değildir, aynı zamanda web sitesini insanlar yani kullanıclar için en iyi şekilde yapılandırmak anlamına da gelir. Bu sebeple Seo derslerimizde SEO hakkında detaylı bilgiler aktarmaya çalışacağım. Ziyaretçileri anahtar kelimelerle çoğaltmaktan başlayarak web sitesini arama motoru dostu site yapmak için link inşa çalışması, ürün ve hizmetleri en etkin şekilde pazarlamak için  gerekli olan bütün çalışmalara kadar kapsamlı bilgileri edinebilirsin. Şayet kafan karıştıysa merak etme :) bu durum yeni başlayanlar için normal bir durumdur. Kısa süre sonra Seo ya alışacaksın.

Web Sitesi İçin Neden SEO Gereklidir ?

İnternet trafiğinin çok büyük bir bölümü ticari arama motorları tarafından sağlanır. Google, Bing ve Yahoo!. Sosyal medya ve farklı yollar ile muhakkak trafik sağlarsınız ancak internet kullanıcılarının pek çoğu arama motorlarını daha çok tercih ederler. Web sitesi makaleleri, hizmetleri, ürünleri, bilgileri yada daha değişik içeriğe sahip olabilir. İnsanlar yani kullanıcılar da istediğini aradığını senin sitende bulmak için arama motorları yardımıyla siteni ziyaret ederse, böylelikle ücretsiz trafik sağlamış olursun. Arama motorlarının bu durumda çok önemli yeri var. Şayet web siten arama motorlarında gözükmüyorsa yada web sitene girdiğin içerikler bu arama motorlarının veri tabanlarında yer almıyorsa, o zaman arama motorlarından sağlanacak büyük fırsatları kaçırabilirsin. Arama sorguları, insanların arama kutucuğuna yazdığı kelimeler veya terimlerdir. Arama motorlarından gelen trafikler şirketleri, kurumları başarılı hale getirmiştir. Hedeflenen ziyaretçiler ile gelirlerini arttırabilir, markanı tanıtıp popğler hale dönüştürebilirsin. SEO için mali yada zaman yatırımı, size pazarlama yada reklamlara göre daha çok ve daha hızlı yarar sağlayabilir. Böylelikle de büyük reklam harcamalarından kurtulabilirsin.

Arama Motorları SEO Olmadan Sitemi Neden Yükseltmiyor ?

Arama motorları akıllıdır, ancak onlara hala yardım insanlar tarafından yapılmaktadır. Arama motorlarının pek çoğu web alanını daha derinden taramak ve insanlara daha iyi daha sağlıklı sonuçlar gösterebilmek için teknolojilerini her daim geliştiriyorlar. Fakat arama motorlarının da bir sınırı bulunmaktadır. Doğru SEO web sitesine binlerce ziyaretçi sağlar oysa yanlış SEO web sitesini sıralamalarda daha da aşağılara gömebilir. Ayrıca makaleleri arama motorları için yayınlarsan bu seni ilk sıralara taşıyabilir, insanlar da içerikleri daha anlamlı bulabilir. İnternet adeta yarış pistine dönüşmüştür, SEO hizmeti veren şirketler ve kurumlar da ziyaretçilere ve müşterilere daha iyi hizmet sağlamak için birbirleriyle kıyasıya yarış halindedirler.

Kendim SEO Çalışması Yapabilir Miyim ?

SEO Dünyası oldukça karmaşıktır ancak pek çok insan da seo temellerini anlamaktadırlar. Küçük bilgi bile daha büyük fark yaratabilir. İnternet küçük bir araştırma ile SEO ile ilgili bir çok bedava kaynaklar bulabilirsin. Birkaç çalışma ile sen de artık arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Vakit harcayışına öğrenme isteğine ve web sitesinin yapısına bağlı olarak, seo da uzman olmaya karar verebilirsin. Web siteni arama motorları için optimize etmek için, diğer SEO uzmanları gibi  pek çok web stratejilerini öğrenmen gereklidir.

Bir önceki "Özgün İçerik ve Seo ?" başlıklı makaleye buradan ulaşabilirsiniz...


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yaz