Kendine ne sebeple girişimci olmak istiyorum ? Sualini yöneltip, gerekçelerini hiç sıraladın mı? Hayır ise, sana neden olacak 2 kıstas ölçüsünü vereyim. Şunu bil ki, devamlı genişleyen ve dinamizmi hayatını sürdüren bir evrende yaşıyoruz. Bu evren yeryüzüne halife olarak indirilen insanın hizmetine ram edilmiş. Alem, devamlı senin amaçlı gelişirken, senin de aynı biçimde devamlı gelişmen ve kendini aşman gerekli. Nedeni Ise birey "zübde-i alem'dir" başka bir deyişle alemin özü, çekirdeği sıfatına layık kimsedir.

Böyle bir sıfata layık olan insanın DNA'larına, başkaları aracılığıyla sistemli bir işleyişe oturtulmuş olan yaşamın sunduğu tercihler uygun olamaz. O zaman inşa edilmesi gerekli olan monoton bir biçimde işleyen hayattan, daha canlı ve mutlu bir yaşama geçmektir. Bu da web girişimciliği sevdasının seçim edilmesiyle olası olabilir . Buradan çıkan 2 kriteri unutma; devamlı çalışarak kendini aşmak ve mutluluk .

Not ve özür: Dostlar her konunun altında hepten açıklayıcı olması amaçlı bir takım bilgilendirici yazı linkleri verdim. Bu işlediğimiz konunun hepten kapsamlı bir biçimde anlaşılmasını sağlamak amaçlı gerekli görülmüştür. Okuma deneyiminizi bozacağı amaçlı şimdiden özür diliyorum. Yazı linkleri tıkladığınızda, çeşitli sayfada açılacaktır.

Girişimci olmak talep ediyorum ama nasıl ?

Kimsenin sana ilk aşamalarda destek etmeyeceğini bil. İlk zamanlar bir şahsiyet dev bir kadro olacaksın. Bunu başarabilirsen, güzel bir web girişimcisi olabilirsin. Ne Sebeple web girişimciliği peki? Nedeni Ise haber ekonomisi çoğalış , webten iş yapmayı gerekli kılıyor. Hatta cebinde daha şirket kuracak civarı parası olmayanlara da, muhteşem fırsatlar sunuyor.

Hedefler

İlk olarak hem bir maişetimizi web üzerinden karşılayacağız hem bir de çalışmalarımıza aynı ritimde devam edeceğiz. Aşağı hedefte yaptığımız her iş , daha güzel bir web girişimcisi olmak amaçlı gerekli olacak verilerin sağlamak edilmesini olası kılacak. Sonradan ise, kendi kendine üst hedefler tarafından olacak.

İlk web girişimciliği serüveni başlıyor!

Eğer ortada bir projen yoksa, anında bir proje aşağı hedef amaçlı belirliyoruz. Bunun amaçlı yapman gerekli olan bir blok kurmak olacak. Nedeni Ise site sahibi olmak, internette iş uygulamak yerine gerekli olan verileri öğrenmemizi temin edecek , bununla birlikte da alanda tatbik etmemize olanak sunacak. Siteni kurmak amaçlı kendini en güzel hissettiğin sahası belirle. Bu bir teşebbüsçülük konusu olabilmektedir ya da trend , alım satım hususunda olabilmektedir . Bu siteden bununla birlikte maişetimizi karşılayacağız.

Nasıl karşılayacağız ?

Satış ortaklığı ve Google Adsense gelirlerinden. Ama bunlardan bir an önce ücret kazanabilmek için; SEO, SEM, Satış Ortaklığı hususunda bilmemiz gerekli olan çok haber ve deneyim var. Ama aşağı hedefler içinde esasen webten fenomen olacak bir blok kurmak olmalı. Bunun yolculuğu esnasında öğrenecekleriniz sizi bir üst mertebeye geçirecek işler olacak.

Bu sistemlerden bir an önce maişetimizi, 3 ya da 4 ay benzeri karşılayamayabiliriz. Nedeni Ise prof olamadık. O zaman aç mı kalacağız; elbet ki de hayır? İnternet bizim ekmek kapımız.

Satış ortaklığından ne civarı para elde edebilirsiniz ? 

Google Adsense ne civarı para kazandırır ?

Ne zaman para kazanırım ? 

Yazarak kazanıyor ve girişimci olmayı talep ediyorum maceramıza aynı ritimde devam ediyoruz...

Biz esasen kurduğumuz blokta, yazar olacağız. Sitemizi kurduktan daha sonra forumlara fert olmak SEO konularının icra edilmesi amaçlı bir gereklilik talep edecek. Ama bununla birlikte forumlarda yazar arayan sitelerin de ihtiyacını karşılayacağız. Referansımız da bizzat bloğumuz olacak. Böylelikle hem bir maişetimizi farklı sitelere yazı yazarak karşılıyor olacak, hem bir de web girişimciliği aşağı hedeflerinin başarısı amaçlı bilgilenmeye, çalışmaya aynı ritimde devam edeceğiz.

Yazarak para kazanma dahil olmak üzere , satış ortaklığı ve  SEO, SEM, site kurma ve daha pekçok web girişimciliği sevdasına işaret eden verileri öğreneceğiniz dijital öğrenim seti: GooMass


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum: