» » » » 7 Adımda Profesyonel Blogculuk
Selam İnternetten Para Kazanmak İsteyen Değerli Girişimciler...

Az önce bloglarımın istatistiklerini incelerken fark ettim ki tam 20 gündür bu bloguma bir şeyler yazmamışım. Bu blogumun yeri bende ayrıdır. Gerek kişisel blogum olması sebebi ile gerekse ilk blogum olması sebebiyle gerek ise burada yazamayacağım kadar çok sebebi olması sebebi ile severim bu blogumu :)

Sonuçta siz internetten para kazanmak isteyenlere biraz da olsa yardımcı olmamı sağlayan önemli bir araçtır benim için neticede. Bu gün ki makalemizin konusu siz girişimlere özel blogculuk ile internetten para kazanmak için neler yapılması gerektiğine dair...

Evde yapılabilecek iş arayan bireyler için , blogculuk en iyi işlerden birisidir. İnternet girişimcisi olarak, ev tabanlı işinizi geliştirmek, tanıtmak, hizmetlerinizi sağlamak için ve yepyeni alıcılar bulmak için sayısız fırsat sunmaktadır. Evde yaptığınız işi profesyonel olarak yapmak ve potansiyel müşterilerinize daha iyi hizmetler sunabilmek için , bir internet sitesinin veya blogun nasıl kullanılacağını bilmek gerekir. Oldukça Başarılı biçimde evden çalışmak ve işinizi geliştirmek için bir blogun nasıl kullanıldığını öğrenin.

Blog terimini bundan önce duymadıysanız ve nereden başlayacağınız hakkında bir fikriniz yoksa buradan başlayabilirsiniz. Blog Nedir?

Evde yapacağınız işin başarıya erişmesi için izlemeniz gerekli olan basit bir kaç yol vardır.

1. Ne Biliyorsanız Yazın 

Bir ev işi başlatmaya karar verdiniz. Bunu web üstünde bir blog oluşturarak yapmayı arzu ediyorsunuz. İşinizin ayrıntıları hakkında yazılar yazın. Unutmayın bilmek sizin işiniz. İlk vakitlerde , potansiyel müşterilerinize kendi tanıtımınızı yaptığınızı unutmayın. O yüzden uzmanı olduğunuz konular hakkında yazmak çok önemli. Konunun bir ehemmiyeti yok. Önemli durumda olan sizin ihtisas dereceniz. Piyasada ki trendler, moda, bilişim , evde yapılabilecek işler limitsiz konuyla ilgili yazılar yazabilirsiniz. Hiç bir şeye ilişkili kalmanıza gerek yok. Siz ferdi çalışıyorsunuz. Dikkat etmeniz gerekli olan, yazdığınız yazıların doğruluk derecesidir. İnternet dünyasında güven oluşturmak çok kolay değildir. Bir defa müşterilerinizin güvenini kırdığınızda geriye kazanmak hemen hemen imkansızdır.

2. İş ve Hayatınız 

Evde yapacağınız iş artık hayatınızın geriye kalanını oluşturacaktır. Yasal bir iş yaparken, blogunuzla ilgili , yaptığınız işlerle ilgili prof sunumlar hazırlarken, sitenizi mümkün mertebe eğlenceli duruma getirmelisiniz. Artık blogculuk hayatınızın bir parçası ve prof olarak evden çalıştığınız için, müşterilerinizi de hayatınızın merkezine yerleştirmelisiniz. Bir çok kez iş ile ilgili yazılar yazmayın. Arada bir müşterileriniz ile etkileşimler kurarak, ev işleri ile ilgili veriler alın, çocuk yetiştiriciliği gibi özel sahalar ile ilgili fikirlerini sorun ve tartışmalar başlatın. İşiniz prof olabilmektir, ama siteniz halen şahsi ve alıcılar bir robot aracılığıyla kontrol edilmek istemezler. Bu döngüyü hayatınızın merkezine yerleştirin. Artık işinizi de, hayatınızı da tek bir noktadan yönetebilirsiniz.

3. Sosyal Ağlarda Profiliniz Olsun

Meydana getirdiğiniz blogun profesyonel işinizi oluşturduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Sizde, minik veya büyük fark etmez her firmanın yaptığı gibi facebook,twitter gibi sosyal ağlarda işiniz ile ilgili bir profil oluşturun. Bu sosyal ağlarda, yayınladığınız her yazınız, işiniz ile ilgili paylaşımlar yapın. Bu biçimde okuyucularınıza yepyeni gönderileriniz ulaşabilir ve haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Sosyal ağlar yardımıyla yepyeni okuyucular, müşterilerde kazanabilirsiniz. Sosyal ağları ne kadar etkili kullanırsanız işinizde o derece de başarılı olursunuz.

4. Sürekli Güncelleme Yapın

Artık hiç bir şey eskisi değil. Önceden firmaların internet sitelerine girdiğinizde bir çok kez aynı içerikler ile karşılaşıyordunuz. Günümüzde ise artık her site blog mantığıyla çalışmaktadır ve bir çok kez güncelleniyor. Bu biçimde aynı birey siteye bir çok kez gelip yepyeni paylaşımları okumayı bekliyor. Evden yapacağınız iş için meydana getirdiğiniz blogunuzada da aynı biçimde çalışmalısınız. Düzenli olarak yepyeni paylaşımlarda bulunmalısınız. İçerikleriniz taze olmalı ve hep dikkat çekici ve özgün yazılar yazmalısınız. Bunu başarmak için en az haftada iki içerik yazmalısınız.  Okuyucular eski ve tutarsız yazıların olduğu bloglarda süre geçirmek istemezler. Okuyucular yepyeni ve bilgilendirici içerikler yer alan , bir çok kez güncellenen bloglarda zaman geçirmek isterler.

5. E-posta Listesi Oluşturun

Kendinize kesinlikle bir e-posta listesi hazırlayın. Sitenizde yapacağınız kampanyalar ile okuyucularınızın mail adresinize üye olmalarını sağlayın. Okuyucu sayınızı arttırmak için bunu kesinlikle yapmalısınız. Yepyeni yazdığınız yazıları mail listenize yollayarak, hemen haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Bu biçimde çabuk geriye bildirim alarak, çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz.

6. Yazım ve Lisan Bilgilerine Önem Gösterin

Yazdığınız yazıları yayınlamadan öncesinde, sağlam bir denetimden geçirerek yanlış yerleri düzeltmelisiniz. Noktalama işaretlerine özen göstermeli, sürekli kontrol etmelisiniz. Bunun için bir denetleme yazılımı kullanabilir veya güvendiğiniz bir yakınınıza yazdığınız yazıları okutabilirsiniz. Bu okuyucularınıza verdiğiniz değeri gösterir ve profesyonellik için çok çok mühimdir.

7. İçeriklerini Görseller ile Destekleyin

Blogunuzu fotoğraflarla ve videolarla sürekli destekleyin. Her konu için kesinlikle bir tane görsel hazırlayın. Mümkün ise video ile destekleyin. Bu okuyucularınız için konu ile ilgili bir ön bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır. Oluşturacağınız görseller, site trafiğini artıracağı gibi, görünüm tarafından da hem daha eğlenceli hemde daha profesyonel gözükecektir.

Evden çalışarak para kazanmak için blog oluşturduğunuz da sürekli dikkat etmeniz gerekli olan maddeler bunlardır. Ev işi önemli mücadele gerektirir ve profesyonel olmazsanız üzülerek söylüyorum ki başarılı olma şansınız yoktur. Bu maddeler başarınızı garantilemez fakat sizlere büyük yararlar sağlayacağı kesindir. Geliştireceğiniz ev işi, sizlere sayısız internetten para kazanma fırsatını beraberinde getirecektir. Unutmadan her ne olursa olsun asla pes etmeyin vazgeçmeyin...

Bu makalemde Profesyonel Blogculuk İçin Yapılması Gerekenler hakkında kendi bildiğim ve uyguladığım yöntemleri paylaştım. Umarım faydalı olur...About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 yorum:

  1. Daha detayli bilgi icin bloggerlar benim yardim blogumu ziyaret edebilirler.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim hocam bu bilgileri bizimle paylaştığınız için :)

    YanıtlaSil