» » » » Adwords & Seo Hangisi Daha İyi ?

Selam Hasan Metin İnternetten Para Kazanmak Ziyaretçileri. Bu günki makalemizin konusu sık sık aldığım maillere cevap olması ve affiliateler için değerlendirme yapmalarına kolaylık sağlaması için Adwords & Seo Hangisi Daha İyi ? olacak...


SEO başka bir deyişle arama motoru optimizasyonu ve AdWords amaç kelimelerden gelen trafiği arttırma olanağı olanağı sağlar. Diğer taraftan , bunlar web (çevrimiçi) pazarlama tarafından karşıt görüşlere sahiptir.

AdWords ve Seo

SEO web sitenizin içeriklerini arama motorlarına uyumlu bir biçimde ayarlama yoludur. SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu organik veya naturel arama sonuçlarında yükselmenizi olanağı sağlar. SEO web sayfalarınızı belirli anahtar kelime terimlerine yönelik optimize eder. SEO'nun açılımı Arama Motoru Optimizasyonu başka bir deyişle ingilizcesi Search Engine Optimization. SEO, web sitenizi ürün veya hizmetinizle, işinizle alakalı sorgulara yönelik arama motoru sıralamasında yükselterek trafik kazandırma sürecidir.

Adwords, reklamınızı Google arama sonuç sayfalarında üst veya sağ tarafta veya öbür affiliate web sitelerinde yer almasını imkanı sunan öbür web (çevrimiçi) pazarlama alternatifidir. Belirli bütçe karşılığında web kullanıcılarının arama sorgularına yönelik reklamınızı onlara gösterebilirsiniz. Ziyaretçi reklamınıza tıklar ve sitenizi ziyaret ederler. Reklamverenin reklamına her an biri tıkladığında para öder, nedeni ise AdWords tıklama başına ödeme yoluyla çalışır. Aşağıda naturel veya organik arama sonuçları ve ücretli AdWords arama sonuçları arasındaki farkları izah ettim...


 • Organik arama sonuçlarında tıklama başı ücretsizdir fakat AdWords'te tıklama başı para ödüyorsunuz.
 • AdWords hemen kapatılıp açılabilir fakat SEO'nun arama sonuçlarındaki tesiri çok uzun sürebilir.
 • AdWords işinizi arama sonuçlarında görüntüleyerek daha çok veya daha az garanti altına alabilir. İnsanlar sizi, ürün veya hizmetinizi, işinizi birçok yöntemle arayabilir. Organik arama sonuçlarında yükselmeniz pek zor  ( elbet şayet SEO konusunda haber ve deneyiminiz yoksa) fakat AdWords ile işinizi garanti altına alabilirsiniz (fakat bu defa de reklamlarınız için bir çok defa para harcamak zorunda kalırsınız).
 • SEO web sitenizle ilgili yüksek trafikli anahtar kelimelerinizi hedefler.
 • AdWords reklamları organik neticelerin en üzerinde yer alır . Fakat 20-30 milyondan fazla web kullanıcısı tarayıcılarında reklam engelleme eklentisi kullanır, elbet bilişim meraklıların çoğu da bu eklentiyi kullanır, dolayısı ile şayet ürün veya hizmetiniz bilişim konusunda ise çok mühim müşterilerinizi kaçırabilirsiniz.
 • AdWords, Google reklamlarına kayıtlı web sitelerde, Google Arama Motorunda ve Google Partnerlik Sitelerinde çalışır.
 • AdWords satışlarınızı ve ilanlarınızı çabuk bir biçimde oluşturur.
 • AdWords'te kurallara ters davranırsanız uyarı vermeksizin hesabınızı daimi bir biçimde askıya alır, aynı zamanda AdWords'te her ürünü pazarlayamazsınız.
 • Eğer SEO'nun etkisi azalırsa belli bir süre ardından internet site sıralamada ağır ağır düşmeye başlar.
 • Google AdWords'ün en mühim rakipleri Yahoo! Search Marketing ve Microsoft adCenter'dir.
 • SEO aynı zamanda internet sitenize gelen bağlantıların kalitesini ve miktarını optimize eder.
 • AdWords, kampanyanızı başlattıktan ardından sitenize anında trafik çekmeye başlar. Bu yeni siteler ve mevsimlik ürün veya hizmetler için uygundur.
 • Gördüğünüz gibi , AdWords ve SEO her ikisinin de kullanma yerleri farklıdır, çeşitli araçlardır. Müşterilerimiz çoğunlukla AdWords ve SEO ikisi arasında seçim yapmakta zorlanıyor, fakat arama motoru optimizasyonunu heyecan ederek birkaç ay SEO'ya da yatırım yapıyorlar deneme yapmak için , şayet SEO AdWords'ten daha iyi netice çıkarırsa reklam harcamalarından kurtulur ve minik bir para karşılığında düzenli olarak arama motoru optimizasyonu paketlerden yararlanır.
Bu makalemde sizlere Adwords & Seo Hangisi Daha İyi ?  konusu hakkında bilgiler aktardım. Umarım faydalı olur...


About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum: