» » » » Windows 9 İle Gelen Yenilikler

Uzun zamandır sessizce çalışmalarına devam Microsoft sonunda bu uzun sessizliğini bozacağı haberini Windows 9 ile bozacağını duyurdu. Aslında Windows 8 ile istediği başarıyı yakalayamayan Microsoft çözümü Windows 9 da arıyor da denilebilir.

Görünüşe bakılırsa Microsoft, Windows 9'a bir takım anahtar Windows Phone 8 de özelliklerini getirmeyi planlıyor. Windows 9'un piyasaya sızan fotoğrafları , Storage Sense ve Wi-Fi Sense özelliklerini gösteriyor.

WinFuture'da meydana çıkan bir takım fotoğraflarda, versiyon numarası 9834 görünüyordu ve Storage Sense'in özelliklerini gösteriyordu. Fotoğrafta görüldüğü üzere , Storage Sense seçeneğini seçince, cihazın sahasını hangi uygulama ve içeriklerin kapladığına dair bir genel bakış gösteriliyor.


Resimlerdeki Storage Sense, sistemdeki dış depolamayı, müzik, resim ve video klipler için varsayılan alan olarak gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar çoklu ortam muhtevasının dahili bellekte değil, bellek kartında ya da USB bellekte otomatik olarak depolandığından güvenilir olabilecek.

Eğer bu haber doğruysa, bu özellik bir sürü özellikte çok kullanışlı olacaktır . Sınırlı dahili hafızaya sahip tablet ve laptoplar da çoklu ortam muhtevanın otomatik olarak microSD kartta saklanması oldukça kolay olacaktır.

Wi-Fi Sense

Bir yabancı ekran görüntüsünde de, Wi-Fi Sense'a ilişkin olduğu tahmin edilen kayıt defteri girişleri görünüyor. Bu da Windows 9'un, Windows Phone 8 'de yer alan Wi-Fi Sense niteliğine sahip olabileceği manasına geliyor.

Wi-Fi Sense'in İşlevleri

Wi-Fi Sense, kullanıcının etrafındaki Wi-Fi ağlarına bağlanıyor. Otomatik olarak açık Wi-Fi ağlarına bağlanıyor. Bu ağların bilgilerini başka Windows Phone kullanıcılarının bağlandığı ağları "crowdsource" yaparak elde etmekte.

Bir başka işlevi de, Wi-Fi ağ erişiminizi Facebook arkadaşlarınızla, Outlook ve Skype bağlantılarınızla paylaşmanızı sağlaması. Bu biçimde , internet ağınızı şifrenizi göstermeden paylaşabiliyorsunuz. Bence çok faydalı olacak bir özellik.

Tek temennimiz Windows 9 un hem kullanıcıların hemde Microsoft a yeni uygulamaları sayesinde istediklerini sağlaması yönündedir.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum:

  1. Bence de yeni ozellikler gelmeli yoksa piyasadan yok olmamasi icin...

    YanıtlaSil