» » » » » » Bitcoin Ödeme Almak Resimli Anlatım

Merhaba internetten para kazanmak isteyen arkadaşlar. Bloguma google yandex vb.. arama motorlarında internetten para kazan,internetten para kazanmak, evden para kazanmak, evde para kazanmak gibi aramalar yaparak ulaştıysanız doğru yerdesiniz. Blogumu incelerseniz farklı yöntemlerin kendimce denenmiş ve başarılı olmuş kısımlarını makale olarak paylaştığımı görebilirsiniz. Yani bloğumdaki hiçbir makale de şehir efsanesi bir makale yok. Hepsini denedim ve az da para kazandım. Bir önceki makalemde Coin Madenciliği ile İnternetten Para Kazanmak konusunu anlatmıştım. Kazandığımız coinleri nasıl tl ye çevireceğimizi de anlatmak bu makalenin konusu oldu...

Bitcoin ya da Dogecoin benzeri Kripto paralar için ilk öncesinde yapmanız gerekli olan bir hesap ( Adres ,Cüzdan) sahibi olmanız gerekiyor . İnternette kısa bir araştırmayla böyle çok cüzdan (Wallet) sitesini görebilirsiniz. Çeşitli sitelerde her Bitcoin ve Altcoinler için çok hesap açmak bazen transfer işlemlerinde ya da al-sat işlemlerinde çileden çıkarıcı bir karmaşıklığa sebep oluyor. İşte Cryptsy.com bizi bu karmaşıklıktan kurtarıyor.

Cryptsy.com'u hem cüzdan olarak kullanabilir. Hemde hesabımızdaki Coin'leri farklı Coin'lere ve üstelik Amerikan Dolarına (USD) çevirebiliriz. Cryptsy.com'a üye olduğumuzda piyasada yer alan tüm Coin türleri için bir cüzdan sahibi olmuş oluruz.

Cryptsy.com üye olmak için tıklayın...

Başlamak için yukarıdaki bağlantıdan giriş yaparak önce üyelik işlemine başlıyoruz.

Üyelik işleminde standart üyelik sualleri bulunuyor. Burada dikkat etmeniz gerekli olan en mühim nokta bulunduğunuz ülkenin gerçek olmasıdır. Nedeni ise farklı bir ülke belirtirseniz ödeme alıp göndermede sorunlar yaşayabilirsiniz.


Yine güvenlik soru kısmı da hesabınızın güvenliği için mühimdir. Bu sualleri da dikkatli cevaplayın.

Password bölümünü girerken 1 Büyük karakter 1 Minik karakter harf girin.

Hesabınızın onaylanması için verdiğiniz mail adresine onay linki gelecektir. Onaylayıp kullanıcı adınız ve şifrenizle giriniz.

Hesabınızı açtıktan ardından hesabınızı onaylatmanız işlem yaparken ek olarak rahat olmanızı sağlayacaktır. Bu paragrafta anlattığım kısmı zorunlu değildir. Bununla birlikte USD işlemleri için de onaylı hesaba sahip olmalısınız. Bunun için Pasaportunuzun resmini ve pasaportunuzu elinizde tutarken çekeceğiniz bir fotoğrafı da siteye gönderiyorsunuz. 1-2 günlük süre sonunda hesabınız onaylı başka bir deyişle Verified konuma geliyor.

Genel olarak Cryptsy.com'u TanıyalımHome: Burada genellikle USD, Bitcoin ve Litecoin marketleri olan birimler gözüküyor. Sıralama olarak da en etkin market üstte olacak biçimde sıralama var.

Dashboard: Hesabınızdaki şuanki parayı gösteren ekran.

Balances: Her birimdeki hesabınıza ulaşabileceğiniz sayfa.

Biz burada Dogecoin için bir misal verelim. Aşağıdaki Dogecoin hesabında işlem yapmak için mavi Dogecoin başlığına tıklayarak işlem menüsüne erişilebiliyor.

Menüye tıkladığımızda şu şekilde bir menü gözüküyor.

Go to DOGE/BTC Market: Dogecoin ile Bitcoin veya Bitcoin ile Dogecoin satın alabileceğiniz markete giden bağlantı.

Go to DOGE/LTC Market: Dogecoin ile Litecoin veya Litecoin ile Dogecoin satın alabileceğiniz markete giden bağlantı.

Go to DOGE/USD Market: Dogecoin ile AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Doları veya AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Dolarıyla Dogecoin satın alabileceğiniz markete giden bağlantı. Bu özellik yalnızca onaylı hesaplarda çalışmaktadır.

Deposit / Autosell: Tıkladığınız para ünitesi için sizlere verilen cüzdanın bilgisine ulaşabileceğiniz ekran.

Withdraw: Tıkladığınız para birimindeki bakiyenizi benzer para birimindeki bir başka cüzdana aktarmanıza yarayan linktir. Söz gelişi bir alım satım yaptınız ve DOGE veya Bitcoin olarak ödeme yapıyorsanız buradan ödeme yapabiliyorsunuz.

Transfer: Cryptsy.com'daki bir başka hesaba aktarım için kullanılıyor.

View Deposit / Withdrawals / Transfers In / Transfers Out : Geçmiş işlemlerinizin listesine ulaşabileceğiniz bağlantılar.

More Information: O para ünitesi için daha çok ayrıntı öğrenmek isterseniz bu link tam sizlik. Piyasa değeri benzeri ani bilgiler de şuanki durum.

Orders: Henüz gerçekleşmemiş alım-satım emirleriniz burada gözükür. Söz gelişi DOGE'nin piyasa fiyatı 90 satoshi iken siz 95 satoshiye satmak isterseniz satışınız aniden gerçekleşmez. Ancak eskiden bu gibi bir emir girip satoshi dilediğiniz seviyeye geldiğinde satabilirsiniz.

Triggers: Triggerlar da Orders'ın belli bir süre daha gelişmiş versiyonudur. Söz gelişi DOGE fiyatı 95 satoshiye çıktığında 1000 dogelik paketler şeklinde 20 tane doge sat benzeri tanımlar yapabiliyorsunuz.

Trades: Cryptsy.com'daki bütün birimlerdeki alım satımlarınızın listesidir.

Vote: Siteye ilave etmesini dilediğiniz para birimleri için oylama ekranı.

Tools:  An itibariyle toplu alım satım ve rapor bölümü yer almaktadır.

Cointellect'te Dogecoin olarak Ödeme Alma

Crypsty. com'da Balancess> Dogecoin>Deposit/AutosellDoge tıkladığımızda açılan pencerede cryptsy.com'daki dogecoin Adresimizin(cüzdanımızın) kodunu görürüz. Bu kodu alarak ardından Cointellect'e geçip ödeme alabiliriz. Cointellect hesabımıza giriş yapıp yeşil Collect butonuna tıklayın. Ödeme türünü Dogecoin olarak seçin ardından Cryptsy.com'dan aldığınız hesap adresini Dogecoin Addres bölümüne , amount bölümüne da dilediğiniz tutarı Avro cinsinden yazarak ödeme alabilirsiniz.

Cointellect'te Dogecoin ödemeleri anında yapılmakta, ve Dogecoin networkünde işlem kayıt altına alındıktan ardından para hesabınıza geçmektedir. Bu işlem tahmini 15-20 dk sürebilmektedir.

Dogecoin'iniz öncesinde Dogecoin hesabınızda Pending Deposit altında yer alacaktır. Kısa bir zaman ardından Available Balance bölümüne geçtiğinde dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Dogecoin'den Bitcoin'e Çevirme

Dogecoin'den doğruca TL ödeme yapan bir market henüz yok. Fakat doğruca dogecoin ödeme kabul eden websiteleri bulunmakta. Bitcoin ve Litecoin üstünde de işlem yapan siteler bulunmakta. Üstelik bunlar aralarında birçok mühim şirket da bulunuyor. Ancak TL'ye çevirmek istersek kazandığınız Dogecoin'leri önce Bitcoin'e çevirmemiz gerekmektedir. Bunun için balances menüsüne girerek oradan GOTO Doge/BTC Market linkine tıklıyoruz.

Açılan ekranda DOGE/BTC sektörünün nihai dönemki hareketlerini gösteren bir grafik var. Bunun anında altında Buy ve Sell bölümleri şuanki . Biz DOGE satacağımız için SELL Doge for BTC bölümüne odaklanalım.

Amount bölümüne satmak istediğimiz Dogecoin miktarını, Price bölümüne da DOGE'yi kaç Satoshiden satmak istediğimizi yazıyoruz.

Price bölümüne otomatik olarak piyasanın satış miktarı yansıyacaktır. Siz isterseniz piyasa fiyatından daha fazlasını da yazabilirsiniz. Şayet bunun gerçekleşebilmesi için sizin sattığınız tutardan alacak birinin de çıkması gereklidir.

Bu gibi vaziyetlerde satış emriniz Orders kısmında bekleyecektir.  Satış işlemi için beklemek istemiyorsak Price bölümünü otomatik olarak gelen ölçüt neyse(piyasa fiyatı) o biçimde bırakmak gerekmektedir. İşlem gerçekleştiğinde Dogecoin hesabınızdaki bakiye düşecek, ve Bitcoin'deki bakiyeniz artacaktır.

Son Adım: BTC'yi  Çekmek

Artık tek bir hamle kaldı o da Bitcoin'i TL'ye çevirmek. Bunu artık Cryptsy.com'dan yapamıyoruz. Fakat BTC işlem yapan BTCTurk.com, takascoin.com koinim.com gibi siteleri faydalanarak TL ödeme alabiliriz. Ben Btcturk.com sitesini kullanıyorum. Hem hızlı işlem hemde güvenlik açısından...

Bu sitelerde üyelik açtığınızda sizlere BTC cüzdan adresi verilecek. Bu adrese Bitcoin'leri transfer etmek için , Balances menüsünden Bitcoin > Withdraw BitCoin'i seçmek gerekmektedir. Son olarak aşağıdaki ekrana ulaşıyorsunuz.

1. kutuya transfer etmek dilediğiniz BTC miktarını,

2. kutuya BTC'yi TL'ye çevireceğiniz sitenin sizlere verdiği hesap adresini,

3. kutuya Cryptsy.com şifrenizi,

4. Mailinize transfer için onay linki dönecektir gelen linki tıklayıp cryptsy.com sitesine döndüğünüz de işleminiz tamamlanmıştır

Böylece BitCoin'leriniz TL ödeme alacağınız şirkete gelmiş oldu. Ardından o şirketin prosedürleri bitirdikten sonra ödemenizi alabiliyorsunuz.

Biraz uzun bir makale de oldu ama çok faydalı olacağına inandığımı söylemek istiyorum. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa yorum olarak sorabilirsiniz.

About Hasan METIN

Hi there! I am Hung Duy and I am a true enthusiast in the areas of SEO and web design. In my personal life I spend time on photography, mountain climbing, snorkeling and dirt bike riding.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 yorum: